Tex – Mex Burrito
Mleté maso, fazole, rýže a rajčata se propojí v lahodné burrito a vytvoří tak jedno z nejoblíbenějších pouličních jídel na celém světě. Burrito můžete dokonce připravit i na vašem grilu a využít tak výhody přímého grilování na Outdoorchef, stačí otočit trychtýř a je to.
Burrito pro 4 osoby
Přibližně 600-800 g mletého hovězího masa
Slunečnicový olej
2 šalotky nebo cibule nakrájené na kostičky
20g sladké mleté papriky
20 g mleté uzené papriky
100g sladké kukuřice
100g fazolí ledvinek
1 avokádo
4-6 cherry rajčátek
Sůl | Pepř
Šťáva z jedné limetky
200g sýra čedar
4 velké pšeničné tortily
Trocha hlávkového salátu
Čerstvý koriandr
Nakládané papričky jalapeños
Příprava
Nejprve dáme mleté maso s trochou slunečnicového oleje na rozpálenou pánvičku a opečeme ho. Nyní přidáme na kostičky nakrájenou šalotku, kukuřici a ledvinky. Dochutíme sladkou mletou paprikou a uzenou mletou paprikou. Dále vezměte avokádo a vložte dužinu do mísy. Poté přidáme 4 nakrájená cherry rajčátka, sůl, pepř, limetkovou šťávu a slunečnicový olej a vše dobře promícháme.
V předposledním kroku vezmeme wrap a naplníme ho osmaženým mletým masem, nastrouhaným čedarem, avokádovým krémem, koriandrem, plátky jalapeňos a salátem.
Nakonec burrito prudce opečeme z obou stran na pánvi.
Přejeme dobrou chuť!
Váš Outdoorchef!